Pupelių kava

pupeliu_kava_dallmayr_prodomo_500g  pupeliu_kava_dallmayr_espresso_doro_1kg  pupeliu_kava_jacobs_500g pupelių kava

pupeliu_kava_dallmayr_espresso_grande_1kg  pupeliu_kava_dallmayr_crema_doro_1kg  pupeliu_kava_dallmayr_ethiopia_500g

Pupelių kava
Pagal rūšis kava yra skirstoma į maltą ir pupelių.

Kavos pupelės ir jų rūšys yra priskiriamos pagal tai, kurioje šalyje ir jos vietovėje auginamos. Tarkime – Kenijos kava, braziliška kava ir kitos pupelių rūšys. Dar pupelės skirstomos ir į kitas rūšis, tokias kaip liberika, robusta ar arabiška. Kavos pupelių savybės, skonis ir kvapas priklauso nuo vietovės sąlygų, kuriose jos auginamos – žemumoje ar aukštumo, nes būtent nuo to priklauso kavos pupelių kokybė ir paklausa. Pasaulyje, labiausiai yra vertinamos kavos pupelės, kurios auginamos aukštumose.

Liberika – yra mažiausiai pasaulyje paplitusi kavos rūšis, todėl prekyboje, ji užima vos 1 procentą pasaulinės rinkos su visa savo produkcija.

Naudinga atrasti:

DALLMAYR kava;

JACOBS kava;

Robusta – taip pat sudaro apie ketvirtadalį produkcijos pasaulinėje rinkoje. Yra apvalių formų ir turi spalvą nuo pilkšvai-žalios ir baigiant šviesiai ruda. Ši, Coffea canephora kavos medžiai auga šiek tiek prastesnio klimato sąlygomis. Todėl nėra tokia aromatinga, kaip aukščiau išvardintos pupelių rūšys, bet yra šiek ties stipresnė ir kartoko skonio savybių. Šios rūšies kavos pupelės yra ženkliai pigesnės, todėl ir jos gaminiai yra pigesni. Greičiausiai, kad ne karto jau esate girdėję vieną iš pagrindinių gaminamų kavos rūšių – Espresso kava, kurią darant susidaro kokybiška puta kavos puodelyje.