Aromatinga kava

Ieškantiems ne tik energetinio, bet ir kvapo pojūčio – aromatinga kava!
Kavos atsiradimas labai paslaptingas. Daugelį amžių sklando įvairios legendos ir pasakojimai apie jos atsiradimą. Istorijų labai daug ir jos labai skirtingos, tačiau nepaisant to, kad mes tiksliai nežinome kas tai sugalvojo, aromatinga kava taip greitai išplito per įvairias pasaulio šalis, kad dabar jos gėrimas yra neatsiejama nuo mūsų kultūros ir įpročių.

Aromatinga kava

Norint patiekti aromatingą kavą būtina atrasti kokybiškas kavos pupeles. Nepirkite sumaltos ir pakuotėse parduodamos. Geriau nusipirkti kavos pupeles ir susimalti jas namuose prieš verdant kavą arba tai padaryti prekybos vietoje. Tik toks būdas užtikrina tikrai stiprų ir sodrų kvapą. Jūs būsite sužavėti dieviško aromato. Rinkitės Arabikos rūšies pupeles, kurios bus švelnesnio skonio ir gero kvapo. Dar galima vartoti Robusta, tik ji patiks stipraus ir kartesnio skonio kavos mėgėjams. Ekspertai dažnai sako, kad geriau pigiausia rūšis Arabikos, nei brangiausia Robusta. Nebūtina laikytis šio patarimo, nes mūsų visų skonis yra skirtingas. Gal Jūs labiau vertinate kartumo skonį kavoje, o ne saldumo? Tuomet būtent Jums labiau tiks Robusta kavos pupelės.
Tam, kad išsirinkti tikrai aromatingą kavą reikėtų prieš perkant gerai apžiūrėti kavos pupeles. Pavyzdžiui, populiarios Arabikos rūšies pupelės bus visos vienodo dydžio ir spalvos. Taip pat skrudinimas yra vienodas. Tai leidžia atskirti jas nuo kitų rūšių. Pavyzdžiui, Robustos pupelės po skrudinimo proceso atrodo netolygiai apskrudintos, todėl jo skiriasi tarpusavyje dėl atspalvių. Žinoma tai patikrinti galėsite tik namuose atidarę pakuotę arba pirkdami sveriamą kavą.
Aromatui įtakos turi ir kavos pupelių gimtinė. Afrikos šalyse gaunama kava bus pigi, tačiau skonis ir kvapas nėra itin aukštos kokybės. Daugelis mano, kad budrumo suteikiantis gėrimas bus geriausias iš Brazilijos, tačiau kavos gurmanai taip nemano. Geriausias pasirinkimas – Kolumbija. Čia auginamos kavos pupelės bus puikaus aromato bei skonio. Žinoma, dar labai svarbu kaip apskrudinamos pupelės, nes kuo stipriau, tuo ir skonis bei kvapas stipresnis. Daugelis vertina universalų pasirinkimą – vidutinis skrudinimas. Taigi naudojantis ekspertų patarimais galima išsirinkti geriausią kavą, kurios kvapas bei skonis nenuvils nei Jūsų, nei Jūsų svečių. Taip pat bus priimtina ir kaina.

Naudinga atrasti:

Aromatinga kava mus pažadina, suteikia budrumo ir malonių emocijų visai dienai. Kas gali būti geriau? Vertinantiems gurmanišką skonį ir kvapą šio nuostabaus gėrimo kavos pupelių paieška atsiperka, o atradus mėgstamą rūšį galima pamiršti visus rūpesčius.

0
    0
    Mano krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į e.parduotuvę